«Ақмола облысы білім басқармасының Зеренді ауданы бойынша білім бөлімі Зеренді ауылының Мәлік Ғабдуллин атындағы мектеп-гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Школа - гимназия имени Малика Габдуллина села Зеренда отдела образования по Зерендинскому району управления образования Акмолинской области»

СоцСети

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Қазақстан тарихы пәнінен 11 сыныпта өтілген ашық сабақ

28.02.2019

                   Қазақстан тарихы пәнінен  11 сыныпта өтілген ашық сабақ

Сабақтың тақырыбы: ХҮІ-ХҮІІІ ғасырдағы Қазақ-жоңғар қатынастары.

Сабақтың мақсаты: Оқұшыларды ҰБТ-ға сапалы дайындау.


Білімділік:Қазақ-жоңғар қатынастары туралы өткен тақырыптарды жүйелеу және бекіту;

ХҮІ-ХҮІІІ ғасырлар кезіндегі Қазақстан жеріндегі қалыптасқан жағдайларды қамти отырып, Қазақ  хандығының саяси  кезеңдері туралы баяндай келіп, оқушылардың өз халқының тарихын толық меңгеруіне ықпал ету.
Дамытушылық: Оқушылардың тарихи оқиғалар жөнінде өз көзқарасын қалыптастырып, ой қорытуға дағдыландыру. Түрлі тірек – сызбалар мен танымдық тапсырмалар арқылы тарихи ой - өрісін кеңейту.
Тәрбиелік: Өз елінің тарихын білуге, Қазақ тарихындағы мемлекет қайраткері ретінде халқына сіңірген тарихи еңбегін бағалай білуге, құрметтеуге, ұлтжандылыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: интерактивті

Сабақтың типі: өткен тақырыптарды қайталау және бекіту сабағы
Сабақтың әдісі: ауызша баяндау, сұрақ - жауап. Түрлі тірек - сызбалар, түрлі танымдық тапсырмаларды орындау
Сабақтың көрнекілігі: электрондық презентациялар, карточкалар, кластер, тест, бағалау парағы, карта, тірек - сызбалар, т. б.
Сабақтың барысы:

-Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасу.
Оқу құралын тексеріп түгендеу.
Топтарға бөлу:
І топ «Білімділер»
ІІ топ. «Білгірлер»
ІІІ топ. «Тапқырлар»
Жұмыс барысымен танысу.

 

Тренинг: Әрқайсыңыз бір жұлдысыз. Әлемді ұстап отырған сіздерсіз! Болашақ сіздердің қолдарыңызда. Ал осы қолымызға қаншалықты көңіл аударамыз?

Ендеше бәріміз алақанымызға қарайық, мұнда не көреміз? Ойлы-қырлы сызықтар, жылылық, алақандарымызды бір-бірімізге көрсетіп, жылылық, сәттілік тілейік.

Бас бармақ-мен, балаң үйрек-сізге, ортан терек-әлемдегі, шылдыр шүмек-барлық, кішкентай бөбек-жақсылықты тілеймін.

Сәлем досым! Қол беріп амандасамыз.

Қалың қалай? Иығын қағып амандасамыз.

Қайда болдың? Бір-бірімізбен кулағының ұшын тартып амандасамыз.

Сағындым! Өз жүрек тұсын ұстаймыз.

Сен келдің бе? Екі қолын жаяды.

Керемет! Құшақтасады.

 

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

"Миға шабуыл"-"Көшпенділер" көркем фильмінен үзінді- "Қазақ-жоңғар қатынастары".

Балалар бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

 

Бүгінгі сабақтың тақырыбы "ХҮІ-ХҮІІІ ғасырдағы Қазақ-жоңғар қатынастары".

Қазақ-жоңғар қатынастары туралы өткен тақырыптарды еске түсіру арқасында оқушылардың тақырып бойынша ҰБТ-ға дайындықтың сапасын анықтау.

 

р/с

Уақыт

Сабақтың кезеңдері

Ұстаздың іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті

1

1 минут

Тренинг-психологиялық дайындық

Тренингті өткізеді

Екі адамнан қарама-қарсы тұрақала тренингке қатысады

2

1 минут

Топтаға бөлу

Таратпа суреттер арқылы топтарға бөледі. Топ басшысын анықтайды

 

Ұш топқа бөлініп жайғасады

3

2 минут

"Миға шабуыл"-"Көшпенділер" көркем фильмінен үзінді

Балалар бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Тақырыпты анықтайды

4

2 минут

Тақырып бойынша электрондық презентация

Презентацияны өткізеді

Презентациямен танысады

5

8 минут

а) Топтық жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ә) тест сұрақтарын дайындау

а) кластер

1.ХҮІ-ХҮІІІ ғасырдағы Қазақ хандығының саяси жағдай қандай болды?

2. ХҮІ-ХҮІІІ ғасырдағы Қазақ-жоңғар қатынастары.

3.Жоңғар мемлекеті.

ә)Бір оқушыға тақырып бойынша тест дайындау тапсырмасы беріледі

Сұрақтарға жауап береді

Кластерді қорғайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушы 10 сұрақтық тест дайындайды

6

3 минут

Топтар бір бірінің тапсырмаларын мен тестерін тексереді

Тапсырмалардың дұрыс орындағанын бақылайды

Басқа топтардың тапсырмаларын мен тестерін тексереді

7

1,5 минут

Рефлексия: сабақ сіздерге немен ұнады?

Жауаптарын тыңдайды

Өз пікірлерін стикерлер арқылы білдіреді

8

1,5 минут

Қорытындылау

Бейнефильм

Қорытынды жасайды

Бағалайды

Үйге тапсырманы жазады

Просмотров: 359


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст